Proglašeni Realizator 2020. pobjednici

Realizator 2020. u najvećoj ediciji do sada okupio je 109 studenata i studentica s osam obrazovnih institucija iz Zagreba i Rijeke formiranih u čak 47 timova! Ovogodišnje izdanje, pravovremenom i uspješnom prilagodbom programa i koncepta, u potpunosti se održalo online.

Otvorenje natjecanja započelo je u listopadu 2020. predstavljanjem poslovnih slučajeva partnera Erste Banka d.d., INA d.d., Infobip d.o.o., JGL d.d. i Savjet mladih Primorsko-goranske županije. Natjecatelji su imali na raspolaganju mjesec dana za rad na rješenjima poslovnih izazova, te program potpore Mentorska shema organiziran u suradnji sa StartUp Inkubatorom Grada Rijeke i STEP RI znanstveno-tehnologijskim parkom Sveučilišta u Rijeci.

Proces predaje rješenja sastojao se od dvije razine, predaje video pitcha u trajanju od tri minute i pisanog rada. Ukupno je zaprimljen 31 video pitch među kojima je odabran 21 finalist. Stručni žiri ocjenjivao je sadržaj, strukturu i stil izlaganja, te kvalitetu analize problema i provedenog istraživanja; kreativnost, inovativnost i adekvatnost ideje za izloženi problem i primjenjivost rješenja. Maksimalan broj bodova koji se mogao postići bio je 90.

Stručni žiri činili su predstavnici poslovnih partnera, STEP RI-a i Zaklade – Duško Rodić, financijski savjetnik Erste & Steiermärkische Bank d.d.; Vesna Kučan Polak, glavna stručnjakinja istraživanja i razvoja rafinerijskog poslovanja INA d.d.; Meri Tukač, Ivona Gudelj, Hana Horvat Horetzky i  Vesna Kuščević, Presales Engineers Infobip d.o.o.; Marin Pintur, voditelj JGL Muzeja farmacije i Robert Matić, predsjednik Savjeta mladih Primorsko-goranske županije, direktor za razvoj poslovanja STEP RI-a Neven Tamarut i Andrea Laurić, stručna suradnica za financije i razvojne projekte Zaklade Sveučilišta.

Najbolji timovi bit će nagrađeni novčanim nagradama u iznosu od 3.000,00 kn za prvo, 2.000,00 kn za drugo te 1.000,00 kn za treće mjesto za svaki poslovni slučaj. Osim novčanih nagrada, pobjedničkim timovima Step Ri osigurao je službeni razgovor za pristup programu besplatne podrške razvoja inovativnih poslovnih ideja, te službenu pozivnicu za COOPAthon online.

POBJEDNIČKI TIMOVI CASE STUDY NATJECANJA RALIZATOR 2020.

Erste&Steiermärkische banka – Kako povećati zastupljenost Erste Club branda među mladima?

Mjesto Naziv tima Članovi/ce Broj bodova

Željko Agić
3. mjesto Balkan Institute of Technology Domagoj Makar 77
Filip Lipovac

Jadran galenski laboratorij – Marketing novog JGL Muzeja farmacije. Kako stvoriti  prepoznatljivost i privući publiku?

1. mjesto WisdomTeeth Dora Zorić 83
Filip Kovjanić
2. mjesto Rumore Tamara Ilić 82
Perina Šiljeg